سیستم جامع کنترل تردد نفری

سیستم صدور مجوز و گزارش گیری تردد پرسنل و نیروهای سازمان ها در ابعاد مختلف

معرفی نرم افزار سیستم کنترل تردد نفری

نرم‌افزارهای هوشمند سیستم کنترل تردد نفری، به‌منظور انجام تمامی فرآیند‌های خودکارسازی ورود و خروج و گزارش‌گیری تردد پرسنل سازمان‌ها توسعه داده می‌شوند. نرم افزار کنترل تردد نفری اختصاصی شرکت مهندسی فرداپرداز سپاهان، علاوه بر برطرف کردن تمامی نیازها برای کنترل تردد پرسنل و کارکنان سطوح مختلف سازمانی، قابلیت‌های متعددی برای اتصال به سخت‌افزارهای امنیتی نیز دارد. قابلیت‌های نرم افزار یکپارچه سیستم جامع کنترل تردد نفری فرداپرداز سپاهان در ادامه به‌تفصیل آورده شده است.

قابلیت های نرم افزار کنترل تردد نفری

تعریف کارت مایفر به‌صورت رمزنگاری‌شده و به تعداد نامحدود

جداول داده این نرم‌افزار بااتصال به سرورهای مرکزی مجموعه، امکان ذخیره‌سازی اطلاعات بی‌نهایت کارت مایفر را در خود دارند. کارت‌های مایفر تعریف‌شده، در داخل نرم‌افزار به‌صورت منحصربه‌فرد به افراد اختصاص داده می‌شوند. در جداول داده، کد هر کارت مخصوص به یک نفر و حاوی تمامی اطلاعات فردی، شرکتی و مجوزهای دسترسی وی خواهد بود.

قابلیت ثبت‌نام افراد به‌صورت دستی توسط اپراتور یا دریافت از وب‌سایت مجموعه

پرسنل و کارمندان برای ثبت‌نام در این سیستم جامع، می‌توانند به ۲ صورت عمل کنند. روش اول ثبت‌نام اولیه در وب‌سایت مجموعه، واردکردن مشخصات شخصی و پرسنلی و درنهایت مراجعه به اپراتور برای ثبت‌نام نهایی است. درروش دوم، پرسنل با مراجعه‌ مستقیم به اپراتور، تمامی مراحل ثبت‌نام را در دفتر مجموعه انجام دهند.

ثبت تصویر پرسنلی به کمک دوربین عکاسی یا IP Camera

در زمان مراجعه‌ پرسنل به اپراتور ثبت‌نام، تصویر پرسنلی آن‌ها به کمک دوربین عکاسی حرفه‌ای یا IP Camera موجود در دفتر، ثبت‌شده و بااتصال دوربین به سرور نرم‌افزار، تصویر موردنظر به جدول داده هر فرد الصاق می‌شود.

اضافه کردن مدارک شخصی و پرسنلی از طریق اسکن یا بارگذاری در وب‌سایت

مدارک شخصی و شرکتی پرسنل، از طریق بارگذاری در وب‌سایت یا اسکن لحظه‌ای در دفتر ثبت‌نام و اتصال به سرور نرم‌افزار، به جدول داده هر فرد الصاق می‌شود.

تعریف سطوح دسترسی زمانی و مکانی

در زمان ثبت‌نام و اضافه کردن پرسنل به سیستم، می‌توان سطوح دسترسی متعددی را برای هر فرد تخصیص داد. دسترسی زمانی شامل ساعت‌های مجاز ورود و خروج، روزهای مجاز در هفته و مدت اعتبار کارت هر نفر است. دسترسی مکانی نیز درب‌هایی که هر فرد می‌تواند در زمان‌های مجاز از آن‌ها تردد کند، مشخص می‌کند. سخت‌افزارهای نصب‌شده در هر درب ورودی، بااتصال به سرور نرم‌افزار، اطلاعات دسترسی‌های زمانی و مکانی را دریافت می‌کنند.

اتصال به پرینترهای PVC برای چاپ اختصاصی

این نرم‌افزار قابلیت تعریف رنگ و طرح مخصوص برای هر نوع سطح دسترسی دارد. علاوه بر این مورد، قابلیت اتصال به پرینترهای PVC باعث می‌شود که پس از ثبت‌نام و تخصیص دسترسی‌‌ها به افراد، بتوان مشخصات را با طراحی مخصوص مجموعه روی کارت‌های مایفر چاپ کرد.

تخصیص بیش از یک کارت به هر نفر

این قابلیت در منوی تخصیص کارت نرم‌افزار گنجانده‌شده است. با استفاده از این قابلیت می‌توان در صورت نیاز تمامی کارت‌های پرسنل یک پیمانکار را به نام مدیر ثبت کرده و از ثبت اطلاعات اضافه برای هر نیروی موقت جلوگیری کرد.

کنترل و مانیتورینگ آنلاین

اتصال آنلاین دستگاه‌های کنترل تردد نفری به سرورهای نرم‌افزار موجب می‌شود که مانیتورینگ و ارسال انواع دستورات مانند جلوگیری از ورود و خروج فردی خاص به مجموعه، به‌صورت لحظه‌ای انجام شود.

عملکرد دستگاه‌های کنترل تردد به‌صورت آفلاین

در صورت بروز مشکل در بستر شبکه یا سرورهای مجموعه، دستگاه‌های کنترل تردد نفری به عملکرد خود ادامه داده و با توجه به دسترسی‌های از پیش تعیین‌شده، اجازه ورود و خروج صادرشده و گزارش تردد نیز روی دستگاه‌ها ذخیره خواهد شد.

کنسول تردد نفری نگهبان

این نرم‌افزار دارای یک کنسول کنترل تردد نگهبان است. این کنسول روی کامپیوترهای مستقر در ورودی‌های دارای نگهبان نصب می‌شود. در زمان ورود و خروج پرسنل، تمامی اطلاعات فرد به همراه تصویر زنده و تصویر پرسنلی ثبت‌شده برای کارت، به نگهبان نشان داده خواهد شد تا تصاویر و اطلاعات باهم مقایسه شوند. از قابلیت‌های دیگر این کنسول، امکان صدور مجوز تردد دستی برای پرسنلی است که کارت ورود را به همراه ندارند. البته تعداد ورودهای دستی قابلیت محدود شدن دارند.

اتصال به انواع راه‌بند و گیت‌های نفری

این نرم‌افزار قابلیت اتصال به انواع راه‌بندها، قفل‌های برقی درب‌های ورود و خروج و گیت‌های پره‌ای و شیشه‌ای را دارد.

تعریف لیست سیاه

اپراتور و مدیران می‌توانند با استفاده از منوی لیست سیاه، افراد خاصی را به آن اضافه کنند تا از هرگونه ورود و خروج این افراد تا زمان مشخصی جلوگیری شود.

تعریف کاربرها و اپراتورها

می‌توان در این نرم‌افزار، اپراتور و مدیران متعددی را با دسترسی‌های متنوع برای مدیریت سیستم تعریف کرد. هر کاربر نام کاربری و رمز عبور مخصوص خود را دارد و تنها می‌تواند در بخش‌های از پیش تعیین‌شده، اطلاعات را وارد یا ویرایش کند.

نسخه اندروید

امکان اتصال این نرم‌افزار به نسخه‌ی اندروید در آن گنجانده‌شده و می‌توان با توسعه‌ی اپلیکیشن مخصوص، کنسول‌های نگهبانی و ثبت تخلف را نیز به‌صورت پرتابل پیاده‌سازی کرد.

برقراری ارتباط با تعداد نامحدود دستگاه‌های کنترل تردد برند Suprema

این نرم‌افزار با استفاده از SDK حرفه‌ای برند سوپریما توسعه داده‌شده و می‌توان با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم شبکه و سرور، تعداد نامحدود دستگاه‌های کنترل تردد این برند را به مجموعه کنترل تردد اضافه کرد.

گزارش های نرم افزار کنترل تردد نفری

نرم‌افزار یکپارچه سیستم جامع کنترل تردد نفری امکان ارائه‌ی انواع گزارش‌های مدیریتی و پرسنلی را دارد. برخی از این گزارش‌ها عبارت‌اند از:

  • گزارش مشخصات پرسنل بر اساس مشخصات فردی، پرسنلی، فروشگاهی و شرکتی
  • گزارش تردد بر اساس پرسنل، سطوح دسترسی، ساعات و روزهای مشخص و غیره
  • گزارش عملکرد کارکنان
  • گزارش دستگاه‌های کنترل تردد

معرفی سخت افزار سیستم کنترل تردد نفری

به‌منظور اجرای سیستم جامع کنترل تردد نفری، علاوه بر نرم‌افزار و زیرساخت‌های شبکه‌ای و سرور، نیاز به تعدادی سخت‌افزار خاص نیز هست. گیت‌های کنترل تردد و دستگاه‌های Access دو بخش اساسی در این فاز پروژه هستند. در ادامه به معرفی قابلیت‌ها و ویژگی‌های هریک از این موارد می‌پردازیم:

قابلیت های سخت افزار سیستم کنترل تردد نفری

گیت کنترل تردد

این گیت‌ها به‌صورت چرخشی عمل می‌کنند و در محل ورودی افراد نصب می‌شوند… همان‌طور که در تصویر زیر مشخص است، کیت‌های کنترل تردد مجهز به ۳ بازو با زاویه ۱۲۰ درجه هستند. این بازوها ازیک‌طرف (عموماً خروج) آزاد بوده و از طرف دیگر قفل‌شده و تنها پس از تشخیص فرد از طریق کارت و با دستور سیستم جامع کنترل تردد باز می‌شوند.

از امکاناتی که در داخل این گیت‌ها تعبیه‌شده می‌توان به دستگاه کارت‌خوان RFID و دوربین تصویربرداری اشاره کرد. روش کار به این صورت است که فرد در هنگام ورود، کارت خود را به قسمت کارت‌خوان نزدیک می‌کند، دستگاه مجوز ورود فرد را با سیستم جامع جک می‌کند و درصورتی‌که فرد مجاز شناخته شود، دستور ورود صادرشده و بازوی مانع به مقدار ۱۲۰ درجه می‌چرخد. این چرخش ۱۲۰ درجه‌ای باعث می‌شود که تنها یک فرد با یک کارت بتواند تردد کند و از تردد افراد باکارت یکدیگر جلوگیری می‌شود.

قابلیت دیگر گیت کنترل تردد، تصویربرداری زنده از افراد است. روش کار بدین‌صورت است که پس از نزدیک شدن کارت تردد به دستگاه، تصویر شخص توسط دوربین ضبط‌شده و در کنسول نرم‌افزاری نگهبان، در کنار تصویر ثبت‌شده‌ی کارت پرسنلی نشان داده می‌شود. با استفاده از این قابلیت، نگهبان می‌تواند بررسی کند که کارت همراه پرسنل، متعلق به خود شخص باشد و فردی باکارت دیگری ورود نکند.

راه بند

دستگاه Access

دستگاه‌های Access در برندها و انواع مختلفی تولید می‌شوند. یکی از برندهای معتبر تولید این دستگاه‌ها شرکت کره‌ای سوپریما (Suprema) است که دستگاه‌هایی با قابلیت‌های هماهنگی و دخیره‌سازی حرفه‌ای تولید می‌کند. این دستگاه ظرفیت ذخیره ۵۰ هزار کارت تردد را دارد. همچنین قابلیت ذخیره ۱۰۰ هزار گزارش تردد به‌صورت آفلاین در این دستگاه، این امکان را فراهم می‌کند که در زمان قطعی احتمالی سرور، عملیات کنترل تردد و ثبت گزارش تا مدت مناسبی به‌خوبی انجام شود. این دستگاه‌ها با داشتن استاندارد مقاومت IP65 و محدوده‌ی دمایی عملکرد ۳۵- تا ۶۵ درجه سانتی‌گراد، قابلیت نصب و عملکرد در هر شرایط آب هوایی را دارند.

از قابلیت‌های مهم دستگاه‌های برند سوپریما می‌توان به قابلیت ارتباط بدون نقص با سرور نرم‌افزاری اشاره‌کرده که امکان ایجاد تغییرات آنلاین و همچنین مشاهده گزارش آنلاین را از سمت سرور فراهم کرده است.

suprema